آموزش بازاریاب و فروشنده جدید

آموزش بازاریابی|آموزش فروش|مدرس بازاریابی و فروش InformalBusinessMeetingCompressed آموزش بازاریاب و فروشنده جدید

پس از استخدام فروشنده و بازاریاب جدید و تازه کار، برای افزایش بهره وری و آگاه شدن وی از وظایفش ،آموزش بازاریاب و فروشنده ضرورتی اجتناب ناپذیر است.یک فروشنده و بازاریاب تازه کار باید در موارد زیر آموزش ببیند:

۱) آموزش بازاریاب و فروشنده در رابطه با شرکت:

فروشنده باید از سابقه شرکت،رزومه آن،ساعات کاری،فرهنگ سازمانی و .. اطلاع یابد تا یک دید کلی از شرکت بدست آورد.از سوی دیگر با سایر کارکنان،جایگاه آنان و خطوط گزارش دهی آشنایی پیدا کند.فروشنده تازه کار باید در رابطه با وظایف ،شرح شغل تعیین شده، حدود اختیارات و مسئولیت های خودش آموزش ببیند.

۲) آموزش بازاریاب و فروشنده در رابطه با محصول:

یک فروشنده تازه کار برای موفقیت در کار فروش باید به محصولی که می خواهد بفروشد تسلط کامل داشته باشد،تا بتواند به خوبی پاسخ گوی سوالات مشتریان باشد و آن ها را راهنمایی کند.بدین منظور موارد زیر پیشنهاد می گردد:

مطالعه اسناد و کاتالوگ های موجود
آموزش شفاهی توسط مدیر فروش و سایر فروشنده ها
حضور در جلسات فروش حضوری به همراه سایر فروشنده ها
آشنایی باسوالات متداول که توسط مشتریان در جلساتمذاکرات فروش پرسیده می شود.
حضور در کارخانه و آشنایی با فرآیند تولید محصول و ویژگی های آن

۳) آموزش بازاریاب و فروشنده در رابطه با مشتریان و بازار:

فروشنده تازه کار باید با مشتریان فعلی و بالقوه شرکت آشنا شود .خصوصیات مشتریان را بداند و از انتظارات آن ها آگاه شود.الزامات شرکت در خصوص مشتریان و نحوه پرداخت مورد قبول شرکت را بداند.او باید بداند شرکت چه خطوط محصولی دارد و در چه بخش هایی از بازار فعالیت می کند.محصول تولیدی شرکت چه ویژگی ها و مزایایی دارد و تمایز آن با محصولات سایر رقبا در چیست.

۴) آموزش بازاریاب و فروشنده در رابطه با رقبا:

فروشنده باید با رقبای اصلی شرکت آشنا شود.خصوصیات آن ها ،نقاط قوت و نقاط ضعف آن ها را بشناسد و از قیمت محصول آن ها آگاهی داشته باشد.

۵) آموزش بازاریابی و فروش:

آموزش یک فرآیند تمام نشدنی است.فروشنده باید آموزش بازاریابی و آموزش فروش ببیند.فروشندگان باید همواره در حوزه بازاریابی و فروش مطالعه داشته باشند و در دوره های آموزشی شرکت کنند.

همچنین مطالعه کنید:

راهنمای استخدام بازاریاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.