افزایش فروش با نشستن بر شانه غول ها!

آموزش بازاریابی|آموزش فروش|مدرس بازاریابی و فروش th افزایش فروش با نشستن بر شانه غول ها!

با یک مشتری چندین بار مذاکره کرده اید،می دانید به محصول شما نیاز دارد،نسبت به رقبا ،قیمت مناسبی پیشنهاد کرده اید،کیفیت محصولتان عالی است و همه چیز هایی که باید بداند به او گفته اید اما او از شما خرید نمی کند.چرا؟

به دلیل ترس!

یکی از عوامل خرید نکردن مشتریان ترس است،چون در خرید های قبلی به او کلک زده اند و یا خرید های بسیاری بوده که از انجام آن پشیمان شده است.جالب است بدانید در دوران رکود اقتصادی این ترس و تعویق خرید در مشتریان بیشتر می شود.حال چه کاری باید انجام دهیم؟

بر شانه غول ها بنشینید.

غول ها افراد،شرکت ها و پروژه های شاخصی هستند که مورد تایید دیگران می باشند و مردم در رفتار خرید خود از آن ها تبعیت می کنند.

شما باید این غول ها را شناسایی کنید،به آن ها خدمات دهید و آن ها را در رزومه خود بیاورید و سپس هنگام مذاکرات خود با مشتریان جدید برای افزایش فروش،بر شانه این غول ها سوار شوید و به پیش بروید!

به مثال های زیر توجه کنید:

-کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)هر سال در تبلیغات خود نفرات برتر کنکور را نشان می دهد که از خدمات کانون استفاده می کنند.

-در یک مجله ساختمانی آگهی شرکت تولید کننده شیشه ای را دیدم که عکس برج میلاد را زده بود و نوشته بود شیشه های برج میلاد را ما تامین کردیم.

(حال چه کسی در اعتبار این شرکت تردید به خود راه می دهد؟)

-بسیاری از نویسندگان کتاب از اشخاص صاحب نام در آن حوزه می خواهند برای آن ها در رابطه با کتاب تاییدیه بنویسند.

حتی در کسب و کار کوچک خود نیز می توانید از این استراتژی استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر آرایشگاه دارید ،بازیگران و ورزشکاران را شناسایی کنید و به آن ها خدمات بدهید.با آن ها عکس یادگاری بگیرید و در صورت امکان از آن ها بخواهید برای شما نوشته ایی بنویسند  که از خدمات شما رضایت دارند و مورد تایید ایشان می باشید.

با غول ها ارتباط برقرار کنید ،به آن ها خدمات فوق العاده بدهید و از آن ها تاییدیه بگیرید و با این کار افزایش فروش را تجربه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.