Home / آموزش بازاریابی و فروش / بازاریابی آژانس مسافرتی

بازاریابی آژانس مسافرتی

بازاریابی در آژانس مسافرتی

 

روز گذشته برای یک تور مسافرتی به چندین آژانس مسافرتی تماس گرفتم و قیمت گرفتم.کارشناسان فروش آن ها قیمت انواع تور ها بر اساس نوع هتل و مدت زمان اقامت را به من ارایه کردند و بعد فقط خداحافظ !!!

اگر به عنوان استاد بازاریابی در آن آژانس های هواپیمایی می رفتم چند نکته را به آن ها برای بازاریابی آژانس مسافرتی آموزش می دادم:

۱) برای موفقیت در بازاریابی آژانس مسافرتی پیش از دادن اطلاعات به مشتری،اطلاعات تماس آن ها را بگیرید.فردی که با شما تماس می گیرد و از شما قیمت می پرسد احتمال اینکه تبدیل به مشتری شود بسیار بیشتر از سایر افرادی هست که با شما تماس نگرفته اند.ما به صورت توافقی به این افراد سرنخ (lead) می گوییم.سرنخ ها مشتریان بالقوه ایی هستند که جنسی از رغبت به ما نشان داده اند.

۲)سرنخ ها را وارد چرخه بازاریابی و فروش خود کنید.اطلاعات تماس آنها را وارد پنل اس ام اس خود کنید.برای آن ها ایمیل تبلیغاتی بفرستید.کاتالوگ ارسال کنید.در همایش ها آن ها را دعوت کنید.با آن ها تماس تلفنی و حضوری برقرار کنید و آن ها را به  خرید ترغیب کنید.به طور خلاصه آن ها را رها نکنید.پیگیری مشتری رمز موفقیت در افزایش فروش دفتر مسافرتی است.

۳) در صورت امکان با سرنخ ها قرار ملاقات حضوری بگذارید.اگر بتوانید آن ها را برای به بهانه ایی مثل دریافت اطلاعات اضافه ،مشاوره رایگان و … به دفتر آژانس مسافرتی خود دعوت کنید احتمال فروش شما بسیار بالاتر می رود.دفتر شما زمین بازی خودی شماست.و احتمال دریافت پاسخ مثبت از مشتری در مکان شما بسیار بالاتر است.در غیر این صورت شما به مکان مشتری بروید.رفتن به مکان مشتری امکان ارزیابی خوبی از اعتبار بالقوه مشتری و کشف نیاز های او به شما می دهد.

۴)پیش از دادن قیمت به مشتری از او سوال بپرسید تا انتظارات او را کشف کنید.مثلا آن کارشناس فروش آژانس هواپیمایی این سوال ها را از من می توانست بپرسد:
– بار چندم هست می خواهید به استانبول سفر کنید؟
– با خانواده می خواهید بروید یا تنها؟
– آیا از امکاناتی مثل استخر هتل و یا سالن ورزشی استفاده می کنید یا خیر؟
-هدفتان از سفر چیست : برای گردش و تفریح می خواهید بروید،می خواهید خرید کنید  و ….

هر یک از سوالات فوق می تواند در معرفی تور و هتل تاثیر گذار باشد.به عنوان مثال اگر من اهل استفاده از استخر هتل نباشم لازم نیست یک هتل استخر دار به من معرفی شود و هزینه بالاتری بپردازم.

برای دانلود کتاب آموزش کاربردی بازاریابی تلفنی بر روی عکس زیر کلیک نمایید :

کتاب آموزش بازایابی تلفنی

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.