Home / آموزش بازاریابی و فروش / تعیین هدف فروش

تعیین هدف فروش

برای موفقیت در کار فروشندگی هدف فروش خود را تعیین کنید و سپس آن ها را بنویسید .اهداف وقتی نوشته شوند قدرت می یابند .فروشندگان قدرتمند هدفمند هستند.

 

به عنوان یک فروشنده برای خود اهداف فروش روزانه و هفتگی تعیین کنید.مشخص کنید در روز باید با چند نفر تماس بگیرید و آن را به عنوان هدف برای خود قرار بدهید.وقتی بدانید روزانه باید به تعداد مشخصی تماس برسید آن وقت متمرکز تر و با انگیزه تر کار می کنید.
آیا همین قدر که حداکثر تلاشمان را بکنیم کافی است؟ فقط سعی کنیم هر روز تا جایی که می توانیم تماس بگیریم؟!
یک دونده دو را تصور کنید که برای مسابقات المپیک خودش را آماده می کند.آیا همین که هر روز تا جایی که توان دارد، بدود برای موفقیتش کافی است؟یا اینکه باید بر اساس یک برنامه تنظیم شده هر روز مسافت مشخصی را بدود؟
اهداف روزانه و هفتگی به ما کمک می کند سریعتر به موفقیت برسیم.دقت داشته باشید اهداف باید نوشته شوند.اهداف مکتوب از قدرت بالاتری برخوردارند.

افرادی که اهداف مکتوب دارند ده برابر دیگران موفق ترند

فرض کنید شما کالایی با قیمت صد هزار تومان می فروشید که به ازای فروش هر کالا مبلغ ده هزار تومان به شما پورسانت تعلق می گیرد.حالا اگر درآمد یک میلیون تومانی در ماه می خواهید باید صد عدد محصول در ماه بفروشید، حالا نسبت موفقیت خود را تخمین بزنید.آیا از هر سه تماس یک مشتری جذب می کنید و یا از هر بیست تماس؟
فرض کنیم شما به طور متوسط از هر پنج تماس یک محصول می فروشید،پس برای فروش صد محصول در ماه باید ۵۰۰ تماس بگیرید،یعنی با احتساب ۲۵ روز کاری در هفته ،شما باید روزانه بیست مذاکره تلفنی داشته باشید.
دقت داشته باشید برنامه ریزی را بر پایه تماس گرفتن با سه برابر مشتریانی که در نظر داشتید شروع کنید.اگر هدف فروش شما این است که با بیست نفر مذاکره کنید ،برای شصت تماس در روز باید برنامه ریزی کنید.چرا که همه مشتریان به تلفن پاسخ نمی دهند.
هدفتان هرچه هست همین الان با تجزیه آن به اهداف و وظایف روزانه کار را شروع کنید.به خاطر داشته باشید فروش یک فرآیند اسرار آمیز نیست،فروش یک فرایند قابل پیش گویی ،منطقی و گام به گام مانند خط تولید است.وقتی مولفه های صحیح را کنار هم بگذاریم محصول نهایی صحیح را بدست می آوریم.

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.