متن اس ام اس تبلیغاتی و بازاریابی اس ام اسی (۱)

آموزش بازاریابی|آموزش فروش|مدرس بازاریابی و فروش url-300x201 متن اس ام اس تبلیغاتی و بازاریابی اس ام اسی (1)

 • متن پیامک و متن اس ام اس را برای بازاریابی اس ام اسی چگونه باید تنظیم کرد که بهترین تاثیر را بر ذهن مخاطب داشته باشد؟
 • چه ساعاتی از شبانه روز بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی میباشد؟
 • چگونه با ترکیب پیامک تبلیغاتی و ایمیل گروهی بازخورد بهتری کسب کنیم؟
 • شماره های گروه هدف خود را چگونه بدست آوریم؟
 • خطوط اختصاصی پیام رسان چه کاربردهایی دارند؟

۴۰سال پیش در روز سوم آوریل ۱۹۷۳ مصادف با ۱۴ فروردین ۱۳۵۲ مردی به نام مارتین کوپر در حالی که از خیابان رد میشد دستگاه کوچکی را در دستش میفشرد که بعد ها تاریخ بشریت را برای همیشه متحول کرد.این دستگاه نخستین تلفن همراه دستی جهان بود که ۲۵ سانتی متر طول و یک کیلو و ۱۳۴ گرم وزن داشت.

پس از آن شرکت موتورولا در سال ۱۹۸۳ اولین تلفن همراه  قابل حمل را به جهان عرضه داشت. بعد از اين دوره گوشي ها به اندازه كافي كوچك و ارزان و دسترسي آن براي همه فراهم آمد و اين فرايند توليد امروزه در حد تخصصي و با ورژن هاي جديد هر روز در حال تغيير مي باشد.هم اکنون تعداد کاربران تلفن همراه در دنیا بیش از ۶ میلیارد نفر است و این تعداد روز به روز در حال افزایش میباشد.در کشور ما ایران بالغ بر ۷۰ میلیون کاربر موبایل وجود دارد که این تعداد کاربر حاکی از نفوذ این دستگاه ارتباطی در زندگی همه قشرهای جمعیتی میباشد.این گسترش نفوذ تلفن همراه باعث شده تا sms یا همان پیام کوتاه به یکی از ارزانترین و سریعترین ابزارهای ارتباطی تبدیل شود.این توان بالقوه sms را به یک ابزار تبلیغاتی کارآمد تبدیل کرده و شرکت های مختلفی را وارد عرصه خدمات پیام کوتاه کرده است.

پنل اس ام اس چیست؟

سامانه پیام کوتاه ابزاری جهت ارتباطات جمعی و ارسال پیامک های اطلاع رسانی و تبلیغاتی است که در قالب یک وب سایت در محیط اینترنت تعبیه شده و بدون نیاز به سخت افزار یا نرم افزار جانبی قابلیت ارسال اس ام اس را فراهم میکند.

از این ابزار میتوان به روش های زیر استفاده کرد.

 1. ارسال پیامک تکی . با استفاده از این ابزار میتوان به یک شماره خاص پیامک ارسال نمود.
 2. ارسال پیامک گروهی . در این روش شما به یک گروه خاص از قبل تعیین شده پیام خود را ارسال میکنید جهت این کار باید از قبل دفترچه تلفنی از مشتریان آماد کرده باشید در این سیستم این قابلیت وجود دارد که شما میتوانید به راحتی مشتریان و مخاطبین خود را دسته بندی کرده شماره های آن ها را در سیستم اضافه کنیدو سپس بر حسب نیاز به گروهی که مورد نظرتان است پیامتان را ارسال کنید.
 3. ارسال پیامک بر اساس پیش شماره. به عنوان مثال شما میتوانید به شماره های ۰۹۱۳۱۱۸ موجود در اصفهان یک پیام تبلیغاتی ارسال کنید.
 4. ارسال پیامک بر اساس کد پستی.در این روش شما میتوانید به ساکنین یک منطقه خاص یک پیام تبلیغاتی را ارسال کنید.
 5. ارسال به تفکیک استان و شهر های کشور. بدین ترتیب که با انتخاب هر کدام از استان های کشور شهر های زیر مجموعه آن استان لیست میشود که شما میتوانید به ساکنین همان شهر پیام خود را رسال کنید.
 6. ارسال پیامک به خارج از کشور . در این روش شما میتوانید با انتخاب کشور مورد نظر خود به شماره های همراه آن کشور پیام ارسال کنید.
 7. دریافت پیامک از طرف مشتریان . بدین صورت که مخاطبین شما نیز میتوانند برای شما پیام ارسال کنند که گزارش کلیه پیام های دریافتی شما از طریق سیستم قابل رویت میباشد.
 8. ارسال پیامک به صورت اتوماتیک در جواب پیامهای دریافتی که به آن منشی پیامک گفته میشود.
 9. برگزاری مسابقه و نظرسنجی پیامکی و …

نحوه تنظیم متن اس ام اس تبلیغاتی و پیامک :

برای استفاده بهینه از سیستم ارسال پیامک لازم است نکات ذیل را در نظر بگیریم .

تعداد کاراکتر مجاز

شما میتوانید در هر پیام فارسی ۷۰ کاراکتر و در هر پیام انگلیسی ۱۶۰ کاراکتر ارسال کنید.

زبان ارسال پیام

بهتر است متن اس ام اس  به زبان فارسی ، بسیار واضح و بدون هر گونه پیچیدگی تنظیم شود.تنظیم متن به زبان فارسی نه تنها از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر است بلکه خواندن و به خاطر سپاری آن برای مخاطب نیز راحت تر است.

نحوه قرار گرفتن کلمات

در متن اس ام اس تبلیغاتی،کلیه کلمات نباید پشت سر هم قرار بگیرد ، بهتر است متن تنظیم شده در قالب چند عبارت سه یا چهار کلمه ای تنظیم شود و هر عبارت با اینتر از عبارت دیگر جدا شود.

مثال :

فروش دستگاه تصفیه آّب

با گارانتی ۱۲ ماهه

نصب رایگان

نقد و اقساط

درج شماره تماس

حتما در متن اس ام اس تنظیم شده شماره تماس را درج کنید.شماره تماس بهتر است در پایان متن درج شود و با یک اینتر از بقیه عبارت ها جدا شود.اگر قرار است در متن تنظیم شده شماره ثابت درج شود بهتر است شماره تلفن با کد شهر درج شود.

نکته:بین کد شهر و شماره تلفن به هیچ وجه از خط تیره استفاده نکنید چرا که در بعضی از تلفن های همراه آرایش و نظم متن را به هم ریخته و قابلیت تماس از طریق پیام را نیز غیر فعال میکند.

۶۶۳۸۳۹۳-۰۳۱۱         غلط

۰۳۱۳۶۶۳۸۳۹۳           صحیح

درج شماره تلفن همراه

پیشنهاد میشود شماره همراه را نیز در متن اس ام اس درج کنید تا اگر در ساعات غیر اداری تماسی گرفته میشود شما بتوانید پاسخ گو باشید.(یک نکته مهم: اکثر مراکز یک شماره همراه برای کسب و کار خود تهیه میکنند و در کلیه تبلیغات خود آن شماره را درج میکنند.)

درج وب سایت

آدرس وب سایت نیز از مواردی است که میتواند به عنوان یک کانال ارتباطی خیلی خوب در پیامک های تبلیغاتی درج شود.

مثال:

آموزش دوره mba

بامباحث روز بازار کار

جزئییات درسایت

www.ygt.ir

۰۳۱۳۶۶۲۵۱۳۰

متن یک بخشی

تا جایی که امکان دارد باید سعی کنید متن اس ام اس تبلیغاتی  ارسالی یک بخشی باشد.متن هایی که بیشتر از یک بخش باشد علاوه بر اینکه باعث چند برابر شدن هزینه ها میشود بلکه موجب میگردد متن ارسالی بر روی گوشی های مخاطبین به صورت ناقص دریافت گردد.

اگر متن ارسالی شما به عنوان مثال دو بخشی میشود سعی کنید آن را تبدیل به دو پیام کنید. و در دو زمان متفاوت ارسال کنید چرا که نه تنها احتمال کامل رسیدن پیام بیشتر میشود بلکه  تاثیر گذاری بیشتری بر روی مخاطب خواهد داشت.

یکی از فواید ارسال پیامک یک بخشی در فواصل زمانی مشخص نقش بستن نام و خدمات شما در ذهن مشتری میباشد.

مثال :

متن  دو بخشی

متن تک بخشی

ارسال پیامک تبلیغاتی

طراحی سایت

 ارائه مشاوره بازاریابی و تبلیغات

شرکت عصر آسیا

۰۳۱۳۶۶۳۸۳۹۳

۰۹۱۳۵۳۰۰۰۷۰

ارسال پیامک تبلیغاتی

طراحی سایت

شرکت عصرآسیا

۰۳۱۳۶۶۳۸۳۹۳

۰۹۱۳۵۳۰۰۰۷۰

 ارائه مشاوره بازاریابی و تبلیغات

شرکت عصر آسیا

۰۳۱۳۶۶۳۸۳۹۳

۰۹۱۳۵۳۰۰۰۷۰

درج گوشه ای از آدرس

در بسیاری از کسب و کارها نزدیکی به محل سکونت یا کار مخاطب میتواند باعث افزایش تمایل وی به خرید گردد.در این نوع مشاغل حتما در متن اس ام اس تیلیغاتی گوشه ای از آدرس خود را درج کنید.

مثال:

کیفیت و مزه غذا های ما را یک بار امتحان کنید.

رستوران حاتم

شیخ صدوق

۰۳۱۱۰۰۰۰۰۰۰

ذکر نام شرکت

در روانشناسی یادگیری میگویند یادگیری در تکرار است.با درج نام خود در متن پیامک امکان به خاطر سپاری برندتان در ذهن مشتری را بالا ببرید.برای به یاد سپاری ، یک برند باید حدود هفت مرتبه برای مخاطب تکرار شود.

 حتما در متن پیامک و متن اس ام اس تبلیغاتی نام برند یا شرکتتان را ذکر کنید.

سایت ارسال اس ام اس

ادامه دارد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.