Home / آموزش بازاریابی و فروش / منابع یادگیری برای فروشندگان

منابع یادگیری برای فروشندگان

فروشنده موفق در کار خود متخصص است.او همواره در حال یادگیری هست و از منابع یادگیری برای فروشندگان حداکثر استفاده را می کند  و برای پیشرفت خود بر روی خودش سرمایه گذاری می کند.رشد و صعودشما تا زمانی که به یادگیری می پردازید ادامه پیدا می کند.اگر پیوسته نیاموزید و مهارت های خود را به روز نکنید ،جایی کس دیگری این کار را می کند و وقتی با آن شخص روبرو شدید بازنده خواهید بود.

ما با دو دسته دانش روبرو هستیم:

۱)دانش عمومی

۲)دانش تخصصی

۱)دانش عمومی:فروشنده موفق در زمینه بازاریابی و فروش،حسابداری،روانشناسی،کامپیوتر و حقوق در حال یادگیری است.فروش یک علم بین رشته ایی است.برای موفقیت در کار فروش باید هموراه دانش عمومی خود را بالا ببرید.در حال حاضر شما با مطالعه این سایت در حال بالا بردن دانش عمومی خود هستید.

۲)دانش تخصصی:فروشنده موفق در حوزه کار خود از اطلاعات و دانش بالایی برخوردار است.امروزه شغل فروش از بین رفته است.ما مشاوران فروش داریم.افرادی که با دانش بالایی که دارند به مشتری کمک می کنند محصول مناسب خود را خریداریو به صورت شایسته از آن استفاده کند.

منابع یادگیری برای فروشندگان :

۱)کتاب:بسیاری از انسان های بالغ کمتر از یک کتاب در سال می خوانند.بسیاری از فروشندگان به طور کلی کتاب در زمینه فروش نمی خوانند.از امروز تصمیم بگیرید صبح ها به جای اینکه روزنامه بخوانید و یا تلوزیون تماشا کنید سی تا شصت دقیقه در زمینه فروش کتاب بخوانید.با این کار تقریبا می توانید هفته ایی یک کتاب بخوانید.یعنی ۵۰ کتاب در سال.اگر سالی ۵۰ کتاب را در ده ضرب کنیم در این فاصله ۵۰۰ کتاب خوانده اید. واقعیت این است که اگر خود را ملزم کنید روزانه سی تا شصت دقیقه کتاب بخوانید به زودی به یکی از پر مهارت ترین و پر معلومات ترین اشخاص در فروش تبدیل می شوید.فروشنده موفق هموراه مطالعه می کند.

۲)مجلات:در مجلات تخصصی صنعت خود مشترک شوید و آن ها را مطالعه کنید.معمولا هر صنعت و شاخه کاری مثل پلاستیک ،چاپ،ساختمان و … حداقل یک مجله تخصصی دارند.با مطالعه دقیق این مجلات می توانید دانش تخصصی خود را به روز کنید.

۳)روزنامه :فروشنده موفق نسبت به تحولات جامعه و اقتصاد آگاه است.آن ها از معلومات عمومی خوبی برخوردارند.این معلومات عمومی در فروش بسیار کارساز هستند.با مطالعه روزنامه ها و مخصوصا روزنامه های اقتصادی از تحولات جامعه آگاه شوید.

۴)اینترنت: یکی از تحولات سال های اخیر اینترنت است.اینترنت با از بین بردن فاصله ها و ایجاد دسترسی به منابع دانش بشریت را متحول کرده است.از اینترنت استفاده بهینه کنید.سایت های تخصصی حوزه کاری خود را مطالعه کنید.به سایت های آموزش بازاریابی و فروش مثل سایت احسان نصیری سر بزنید ومقالات آن ها را مطالعه کنید.در شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید و با اشخاص متخصص در حوزه کاری خود و اشخاص متخصص در حوزه بازاریابی و فروش ارتباط برقرار کنید.در گروه های تخصصی عضو شوید.

۵)رقبا: یکی از منابع فوق العاده برای یادگیری رقبا هستند.فروشنده موفق از رقبا الگو برداری آگاهانه می کند.الگو برداری با تقلید فروق می کند.تقلید یعنی هرکاری دیگران انجام می دهند من همان کار را انجام بدهم.اما الگو برداری آگاهانه یعنی از هر کس نکته مثبتی بگیریم و آن را در خود ایجاد کنیم.

۶)مشتریان: امروزه مشتریان بسیار آگاه هستند.آن ها در معرض آگهی ها و تماس های رقبایتان قرار می گیرند  و از سوی دیگر خود آن ها بهتر از هر شخص دیگر در رابطه با چالش ها و خواسته هایشان اطلاعات دارند.مشتریان با بیان تجربیاتشان در رابطه با استفاده از محصول شما و رقبایتان و نقاط قوت و ضعف آن ها می توانند به خوبی به شما اطلاعات بدهند.

بر روی دانش خود سرمایه گذاری کنید و رشد کنید .برای موفق شدن باید بهای آن را بپردازید.

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.