مکالمات فروش

آموزش بازاریابی|آموزش فروش|مدرس بازاریابی و فروش 4274crown-256x300-e1434714153132 مکالمات فروش

مهمترین فرد در زندگی هر کسی خود آن فرد است و از این که مهم شمرده شود بسیار لذت می برد.همین میل به مهم بودن باعث می شود  انسان ها گران ترین لباس ها ،عطر ها و اتومبیل ها را خریداری کنند. ما با استفاده از کلماتی که باعث تقویت این حس در مشتری شوند در مکالمات فروش خود،می توانیم بر مشتری تاثیر بگذاریم و در نهایت سود آوری خود را افزایش دهیم.

فرض کنید مشتری که مقابل شما نشسته  یک پادشاه است و شما به حضور او رفته اید ،شما با او چگونه سخن می گویید؟از چه واژه هایی استفاده می کنید؟ من نام این کلمات را کلمات شاهانه می گذارم.این کلمات را در مکالمات فروش روزمره خود با مشتری به کار ببرید و فروش خود را افزایش دهید.

۱)جناب …/سرکار خانم …

هنگامی که مشتری با شما تماس می گیرد ( و شما فامیل  وی را از قبل می دانید ) از نام او به همراه واژه جناب استفاده کنید.با لبخند روی لب بگویید : سلام جناب نصیری…

۲)لطف کنید.

هرگز با مشتری به صورت آمرانه صحبت نکنید. حتی اگر از مشتری تقاضایی دارید ،واژه لطف کنید را بکار ببرید.

۳)دستور بدهید.

پادشاه هرگز کاری را خودش انجام نمی دهد ، او دستور می دهد.اگر خواهشی از مشتری دارید از او بخواهید دستور آن را صادر کند(حتی اگر می دانید در نهایت خود مشتری باید آن کار را انجام دهد).به عنوان مثال بگویید :دستور دهید مبلغ یک میلیون به حساب شرکت واریز شود.

۴)اجازه دارم…

از مشتری اجازه بگیرید.به عنوان مثال به او بگویید اجازه دارم چند سوال از حضور شما بپرسم؟

۵)حضور شما/خدمت شما

این ها واژه هایی هستند که کمک می کند مشتری احساس خوبی از مکالمه با شما پیدا کند و در نتیجه شما در مکالمات فروشتان قوی تر ظاهر خواهید شد.

این ها نمونه هایی بودند از واژه هایی که شما در مکالمات فروش خود می توانید استفاده کنید.در مکالمات فروش خود این کلمات شاهانه را اضافه کنید و کلام خود را نسبت به فروشندگان معمولی ارتقا دهید.

اگر کلمات شاهانه دیگیری به ذهن شما می رسد در قسمت نظرات این مطلب بنویسید.

همچنین بخوانید:

کتاب بازاریابی تلفنی

2 نظرات

  1. سلام خسته نباشید.متشکرم از سایت خوبتون خیلی کارایی داره
    چطوری میتونم باهاتون ارتباط برقرار کنم و مشاوره بگیرم.ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.