Home / آموزش بازاریابی و فروش / یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

ممکن است شما نیز مانند من زمان زیادی برای شرکت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی نداشته باشید و تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی در خانه و منزل داشته باشید.در این مقاله می خواهم به نکاتی جهت موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی در خانه اشاره کنم.

یادگیری زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی امروزه به یک باید تبدیل شده است.یادگیری زبان انگلیسی برای پیشرفت در هر شغلی ضروری به نظر می رسد. چه برای ارتباط با افراد غیر فارسی زبان و چه برای یادگیری مانند خواندن متون زبان انگلیسی (اکثر غریب به اتفاق متون و کتاب های مهم به زبان انگلیسی هستند )یا دیدن فایل های سخنرانی زبان اصلی.

حرفه فروشندگی و بازاریابی نیز از این امر نه تنها مستثنی نیست بلکه یادگیری زبان انگلیسی و تسلط به آن ، نقش بسیار مهمی جهت پیشرفت و افزایش درآمد در آن بازی می کند.به قول دکتر اخلاصی عزیز اگر می خواهیم در حوزه بازاریابی به عنوان یک شخصیت با دانش شناخته شویم باید همه ما باید تا نیمه شب ها روغن چراغ بسوزانیم و کتاب های اورجینال و مجلات معتبر زبان انگلیسی مطالعه کنیم چرا که کتب ترجمه هرگز عمق لازم را به ما نمی دهند.

برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه از کجا شروع کنیم؟

دارن هاردی در قانون اثر مرکب توضیح می دهد که برای موفقیت های بزرگ اصلا لازم نیست کارهای خارق العاده و قهرمانانه انجام دهید.بلکه کافی است یکسری کار های کوچک و هوشمندانه را هر روز تکرار کنید.به همین سادگی!

اگر شما امروز ۲۰ دقیقه برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه زمان بگذارید، هیج اتفاقی نمی افتد.اگر تا آخر هفته هم روزی ۲۰ دقیقه مطالعه کنید باز هم هیج اتفاقی نمی افتد اما به شما قول می دهم پس یک سال تسلط خوبی روی زبان انگلیسی خواهید داشت.

برای شروع به یادگیری زبان انگلیسی باید به خودمان یک قول بدهیم :

هر روز فقط بیست دقیقه به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهیم.

نکته :برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه وسواس به خرج ندهید! وسواس عامل کاهش انگیزه و تنبلی است.کمال گرا نباشید.لازم نیست در ابتدای کار حتما همه کلمات را درست ادا کنید و یا با لهجه صحبت کنید و یا حتی به تمام کلمات یک متن را تسلط داشته باشید.مهارت زبان انگلیسی صفر و یک نیست.بلکه یک طیف است و به تدریج و در گذر زبان هر روز بهتر و بهتر می شوید و پیشرفت می کنید.

الویت خود را بر روان صحبت کردن بگذارید نه دقیق صحبت کردن.

منظور از روان صحبت کردن این است که قادر باشیم به‌راحتی منظور خود را منتقل کنیم و منظور از دقیق صحبت کردن یعنی به صحبت کردن دقیق بدون هیچ‌گونه اشتباه گرامری یا لغوی. باید بدانیم که هدف نهایی از یادگیری زبان روان صحبت کردن است نه دقیق صحبت کردن!

البته این جمله به این معنا نیست نباید اهمیتی به دقیق صحبت کردن داد ، فقط باید بدانید که هنگام صحبت کردن ممکن است اشتباهاتی داشته باشید اما اهمیتی ندارد.

به خاطر بیاورید هنگامی‌که زبان فارسی را یاد می‌گرفتید طبیعتاً بسیاری از قواعد دستور زبان را رعایت نمی‌کردیم اما درعین‌حال می‌توانستیم منظورمان را به‌طور کامل برسانیم. وقتی یادگیری یک‌زبان را شروع می‌کنید نیازی نیست از همان ابتدا تمام انرژی خود را وقف حفظ کردن لغات نمایید و یا این‌که سعی کنید هر جمله‌ای را که می‌گویید به‌طور ۱۰۰% بر اساس ساختار درست گرامر باشد.

برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه از چه منابعی استفاده کنیم؟

۱) ۱۰۰۰ لغت پر کاربرد در زبان انگلیسی

 قانون پارتو می گوید  ۸۰ درصد فعالیت های ما ۲۰ درصد نتیجه را برای ما ایجاد می کند و ۲۰ درصد فعالیت های ما ۸۰ درصد نتیجه را.

در یادگیری زبان انگلیسی نیز این نکته صادق است.یکسری لغات در متون انگلیسی بسیار پر کاربرد هستند .شما با استفاده از لینک زیر می توانید ۱۰۰۰ لغت پر کاربرد در زبان انگلیسی را دانلود کنید.

دانلود فایل PDF 1000 واژه پر کاربرد در زبان انگلیسی

یک سوم کل نوشته‌های انگلیسی جهان فقط با همان ۲۵ کلمه‌ی اول لیست اشغال شده است!

اگر ۱۰۰ کلمه‌ی اول را بدانید نیمی از کل متون انگلیسی جهان را می‌فهمید! و ۳۰۰ کلمه‌ی اول ۶۵٪ از کل نوشته‌های مکتوب زبان انگلیسی را به خود اختصاص می‌دهند. پیشنهاد می‌کنم ترجمه‌ی تک تک این لغت‌ها را پیدا کنید و به تدریج آنها را حفظ کنید.

همچنین می توانید برای یادگیری این هزار لغت پر کاربرد در زبان انگلیسی از اپلیکیشن اندروید زیر استفاده نمایید.

دانلود اپلیکیشن اندروید هزار لغت پرکاربرد انگلیسی

هزار لغت پرکاربرد زبان انگلیسی هزار لغت پرکاربرد انگلیسی

در این برنامه در یک  محیط کاربری زیبا و ساده  امکان مشاهده ترجمه فارسی هر لغت و  شنیدن تلفظ صحیح هر لغت به صورت ۱۰۰% آفلاین وجود دارد.

۲) کتاب ۵۰۴ Absolutely Essential Words

کتاب ۵۰۴ Absolutely Essential Words یکی از بهترین کتاب هایی است که در زمینه آموزش لغات تا به حال منتشر شده است. کلماتی که در کتاب ۵۰۴ واژه انگلیسی ارائه شده اند جزء ضروری ترین کلماتی هستند که از هر زبان آموزی انتظار می رود آنها را بداند. این کتاب در بسیاری از مدارس و موسسات آموزش عالی دنیا به عنوان واحد درسی واژگان تدریس می شود.

شیوه آموزش کلمات در کتاب حاضر به این شکل است که کلمات به صورت ۴۲ درس هفتگی دسته بندی شده اند؛ در هر هفته ۱۲ کلمه برای یادگیری وجود دارد. در هر درس کلمات تعریف می شوند و تعدادی مثال نیز برای هر کدام از آنها ارائه می شود. سپس این کلمات در داستانی کوچک بکار برده می شوند تا ماندگاری کلمات یاد گرفته شده بیشتر شود. این کتاب همچنین سعی می کند برای تسلط بیشتر زبان آموزان تمریناتی را نیز برای هر درس ارائه کرده است. پاسخ تمرینات را نیز می توانید در انتهای کتاب در بخشی تحت عنوان “Answers” پیدا کنید.

دانلود اپلیکیشن رایگان ۵۰۴ واژه ضروری برای زبان انگلیسی

اپلیکیشن اندروید یادگیری زبان انگلیسی اپلیکیشن اندروید یادگیری زبان انگلیسی

این برنامه، یادگیری کتاب «۵۰۴ لغت کاملاً ضروری» را برای شما آسان می سازد. شما در هر زمان و مکانی که باشید، می توانید با چند لمس ساده و کمی تمرکز لغات یک یا چند درس را مرور کرده و به خاطر بسپارید.
یکی از مزیت های اصلی این برنامه رابط کاربری بسیار ساده و شکیل آن است. در این برنامه لغات در ۴۲ سطح قرار گرفته اند که هر سطح لغات یک درس کتاب اصلی را برای شما به نمایش می گذارد. شما با پایان دادن هر سطح می توانید لغات سطح بعد را مرور کنید. برای هر لغت، معنای انگلیسی، معنای فارسی، فونتیک لغت و مثالها از کتاب اصلی آورده شده است.

 

دانلود اپلیکیشن رایگان ۲۳۰۰ لغت پایه زبان+۵۰۴ واژه ضروری

اپلیکیشن زبان انگلیسی از پایه

در این اپیکیشن لغات زبان را از ابتدا تا دیپلم و کنکور جمع آوری شده است. مزیت این برنامه نسبت به سایر برنامه ها این است که تلفظ لغات را به زبان فارسی نوشته شده است تا  کاربرانی که سطح زبانشان خیلی پایین است مشکلی نداشته باشند!

دانلود اپلیکیشن رایگان تصویر سازی لغات ۵۰۴ و تافل

تصویر سازی لغات ۵۰۴ و تافل تصویر سازی لغات ۵۰۴ و تافل

این آموزش به صورتی هستش که برای هر لغت یک کدینگی در نظر گرفته شده که باعث میشه یک تصویری در ذهن شما از اون لغت و معنی او ساخته بشه تا هر زمانی که این لغت رو می شنوید اون تصویر در ذهن شما تداعی بشه و معنی لغت در کوتاه ترین زمان به حافظه ی شما بیاد.این روش یکی از پیشرفته ترین جدیدترین و قدرتمندترین روش های آموزشی موجود هستش که تاثیرات بی نظیری داشته.این مجموعه شامل ۹۵۴ لفت که از مجموعه لغات ۵۰۴ و تافل که پرکاربردترین لغات روزمره مکالمه ی انگلیسی هستش در یک نرم افزار قرار گرفته است.یعنی شما با تهیه ی این اپلیکیشن لغات کدینگ شده ی دو کتاب پر کاربرد رو در اختیار دارید.

زنده کردن زمان های مرده برای یادگیری زبان انگلیسی

در فعالیت‌هایی که به‌طور روزمره انجام می‌دهیم زمان‌های مرده و فعالیت‌های مخفی بسیار زیادی پیدا می‌شود که اصلاً فکرش را نمی‌کنیم که بتوان از آن‌ها استفاده‌ی مناسب کرد. این‌ها را می‌توان کشف کرد و از آن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرد.

متأسفانه در کشور ما به دلیل بوروکراسی‌هایی که وجود دارد بعضاً با معطلی‌های زیادی مواجه می‌شویم، در ادارات، بانک‌ها، و …. به‌جای اینکه این چیزها تنها بر عصبانیت ما بیفزاید، می‌توان این وقت‌ها را با همین روش زنده کرد. تنها کافی است که یک پخش‌کننده صوتی (یا گوشی همراه هوشمند) و یک هدفون کوچک همیشه همراهتان باشد.

چه موقع به یادگیری زبان انگلیسی در خانه بپردازیم؟

برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل و بدون معلم پیشنهاد می کنم  در صبح زود و شب قبل از خواب ، به یادیگری زبان انگلیسی بپردازید:

یکی از مشکلات ما در زندگی روزمره‌ی خود این است که به کارهای بیهوده‌ای عادت کرده‌ایم. مثلاً عادت کرده‌ایم که هر وقت از خواب بیدار می‌شویم، به مدت نیم ساعت اخبار سایت‌های اینترنتی را مرور کنیم و ایمیل‌ها و شبکه های احتماعی خود را چک کنیم.احیانا همین برنامه را موقع خواب نیز داریم.بیاید به جای این کار های بی فایده ،انتخاب های درست داشته باشیم و از این زمان ها برای خواندن زبان انگلیسی استفاده کنیم.

مطالعه‌ و یادگیری زبان انگلیسی در خانه در صبح زود سه فایده‌ی عمده دارد:

 1. تضمین می‌کند که هرروز حداقل زمانی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص داده‌اید.
 2. به ذهن شما یادآوری می‌کند که یادگیری زبان انگلیسی از درجه‌ی اهمیت بالایی برخوردار است.
 3. مطالبی که احیاناً شب گذشته خوانده‌اید را تقویت می‌کند.

مطالعه زبان انگلیسی قبل خواب نیز به سازمان دهی و طبقه بندی اطلاعات در ذهن در حین خواب و همچنین به خاطر سپاری آن کمک می کند.

 

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی داشته باشید

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که به انگلیسی یادداشت کنید. نوشتن می تواند یک فعالیت خلاقانه و آرامش بخش باشد. داشتن یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی بهترین راه برای تمرین مستمر زبان است. علاوه بر اینکه اوضاع گرامرتان بهتر می شود، می توانید کاربرد زبان انگلیسی در زندگی روزانه را هم بهتر یاد بگیرید.

یکی از مشکلاتی که در آموزش زبان انگلیسی و سایر زبانها به شکل رسمی وجود دارد این است که نخستین درسهای آموزش زبان انگلیسی در اکثر کتابها با مراجعه به فرودگاه و هتل و تاکسی و پاس کنترل و … آغاز می‌شود.

این درحالی است که ما به ندرت به این مکالمات نیاز داریم. به همین دلیل، این مکالمات خیلی زود به فراموشی سپرده می‌شوند.

اینکه از صبح چه کار کرده‌اید. کجا رفته‌اید. چه اتفاق‌های خوب یا بدی افتاده و …

هر جا هم که لغت خاصی را نمی‌دانستید آن را فارسی بنویسید. مثلاً میخواهید بنویسید فکر می‌کنم خیلی بی‌ادب بودم… اما معادلی برای بی ادب نمی‌شناسید. بنویسید:

بی ادب I think I was so

شاید به نظرتان این کار مسخره باشد. اما اثر مهمی دارد:

شما به تدریج می‌فهمید که در زندگی روزانه‌ی خود به کدام واژه‌ها بیشتر نیاز دارید.

ضمن اینکه ممکن است فرصت کنید و از داخل دیکشنری‌های فارسی به انگلیسی واژه‌ی مناسب را پیدا کنید. اگر هم نشد مهم نیست. همیشه جایی در مغز شما باز می‌ماند که: «من معادل انگلیسی بی ادب را نمی‌دانم!».

اولین بار که یک جا در یک متن با این واژه برخورد کنید به دلیل اینکه مغز شما مدت طولانی در ناخودآگاه منتظر این واژه بوده، بلافاصله آن را میبیند و به خاطر می‌سپارد و بعید است به زودی آن واژه را فراموش کنید.

نقش گرامر در یادگیری زبان انگلیسی

کمتر فارسی زبانی را می‌بینید که بتواند گرامر زبان خودش را توضیح دهد. هنوز هم تفاوت ماضی استمراری و حال ساده و ماضی بعید و … را خیلی‌ها نمی‌دانند.

به نظر می‌رسد یادگیری گرامر به صورت مجموعه‌ای از فرمول‌ها، کاری زمان‌بر و کم خاصیت باشد. ضمن اینکه به شدت فرّار محسوب می‌شود.

ما در زبان مادری خودمان، گرامر را از روی زشتی و زیبایی جملات می‌فهمیم: «دلم خواهد خواست برویم ساندویچ می‌خوردیم!» جمله‌ی نادرستی است. نه فقط به دلیل عدم تطبیق زمان افعال. بلکه به دلیل اینکه این جمله «زشت» است و ما تا کنون آن را ندیده‌ایم.

من برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی از اول راهنمایی تا امروز، روزانه یک پاراگراف متن انگلیسی را از روی کتاب یا مجله یا اینترنت، بازنویسی می‌کنم. با این کار به تدریج ذهنم قضاوتی در مورد زشت و زیبا بودن جملات پیدا می‌کند که می‌تواند در درست‌تر حرف زدن کمکم کند.

 

چگونه لغات زبان انگلیسی را حفظ کنیم؟

ما بایستی خود را در موقعیت‌هایی قرار دهیم که در معرض تماس طبیعی و معنی‌دار با لغات باشیم؛ نه تماس مصنوعی.

به‌عنوان‌مثال اگر لغت memorize را داخل دیکشنری ببینیم و چندین بار تکرار کنیم: memorize یعنی حفظ کردن … memorize یعنی حفظ کردن …؛ این کار تماس مصنوعی با این لغت محسوب می‌شود. اما اگر همین لغت memorize را یک‌بار در یک فیلم ببینیم و آن را بفهمیم، در این موقعیت با این لغت تماسی طبیعی داشته‌ایم.

برای اینکار می توانید :

 •  داستان های انگلیسی را مطالعه کنید.

داستان‌ها پر از قالب‌های متفاوت، احساسات، و وقایعی هستند که می‌توانیم آن‌ها را در ذهن خود تجسم کنیم. این ویژگی‌هایی که داستان دارد، باعث کمک به ذهن شما می‌شود که لغت‌ها و عبارات را بهتر یاد بگیرید و در شرایط مختلف بهتر بتوانید از آن، استفاده کنید.

 دانلود کتاب ۴۰ داستان یک صفحه ای و کوتاه انگلیسی به همراه ترجمه فارسی

دانلود کتاب ۸ داستان های کوتاه انگلیسی به همراه ترجمه فارسی

 • صفحات انگلیسی زبان در اینستاگرام مانند صفحات اینستاگرام اساتید خارجی را دنبال کنید.من صفحه  دارن هاردی و آنتونی رابینز را پیشنهاد می دهم.

اینستاگرام آنتونی رابینز

 

 • از برنامه های صوتی و تصویری به زبان انگلیسی استفاده کنید.

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این است که به برنامه ها و فیلم های زبان اصلی ببینید و یا به رادیوهای انگلیسی زبان گوش دهید. دیدن فیلم ها و برنامه های زبان انگلیسی جند مزیت دارد :

 • مهارت شنیداری شما به شدت تقویت می شود.
 • به خاطر سپاری لغات بسیار راحت تر می شود.
 • به کاربرد لغات در موقعیت های مختلف آشنا می شوید.
 • زبان آموزی به یک فعالیت لذت بخش برای شما تبدیل می شود و انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان پیدا می کنید.
 • اصلاحات و عبارت های عامیانه را می آموزید.

 

برای آموزش زبان انگلیسی چه فیلم‌هایی ببینیم؟ انتخاب فیلم و سریال مناسب بیشتر وابسته به سلیقه ی خودتان است. توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست:

نکته‌ی ۱ – فیلم‌های صحنه‌دار!

از آنجایی که زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید زبان انگلیسی است، طبیعی است که اکثر فیلم‌ها و سریال‌ها هالیوودی باشد. یکی از نکات آزاردهنده درباره‌ی محصولات هالیوود، صحنه‌دار بودن اکثر آنها است که این موضوع با فرهنگ ایرانی تطابق خاصی ندارد. تجربه هم ثابت کرده که فیلم‌ها و سریال‌هایی که بیشتر حول این موضوع می‌چرخد، معمولا به درد یادگیری زبان نمی‌خورد.

نکته‌ی ۲ – فیلم‌های طنز

فیلم‌ها و سریال‌های طنز از این بابت که کمتر آدم را خسته میکنند،خوب است. اما نکته ای که وجود دارد این است که در این فیلم ها، معمولا اصطلاحات، و شوخی هایی به کار گرفته می شود که در فرهنگ خودشان رایج است. بنابراین اگر فیلم طنزی انتخاب نمایید، ممکن است که بخش قابل توجهی از آن را به راحتی متوجه نشوید.

نکته ۳-محتوایی پیدا کنید که برای‌تان جذاب است

محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارد از فیلم‌های آموزشی تا مصاحبه‌ها و ویدیو‌های متعدد در دنیای آنلاین، هر کدام از این موارد مخصوصا اگر در زمینه علاقه شما باشد می‌تواند به عنوان آموزش انگلیسی عمل کند.

مثلا تصور کنید که شما به تکنولوژی علاقه دارید، می‌توانید ساعت‌ها ویدیو در این زمینه‌ بیابید. بزرگترین حسن این روش این است که شما به حوزه ویدیو علاقه دارید و آشنایی خوبی با آن دارید، به همین دلیل هم از دیدن آن خسته نمی‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مبحث به شما کمک خواهد کرد که زودتر کلمات و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل موضوع را درک کنید.

نکته ۴-  استفاده از زیر نویس انگلیسی به یادگیری کلماتی که متوجه آن ها نشده اید کمک می کند.

نکته ۵– کارتون

کارتون به زبان انگلیسی

اگر تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اید کارتون ها می توانند گزینه خوبی برای شروع باشند.در لینک زیر می توانید تعداد زیادی کارتون به زبان انگلیسی بیابید و دانلود کنید.

دانلود کارتون به زبان انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

دانلود دیکشنری زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس

یکی از مواردی که برای یادگیری زبان انگلیسی به آن نیاز دارید دیکشنری زبان انگلیسی می باشد.

دانلود دیکشنری رایگان برای کامپیوتر ( ویندوز ) :

دانلود دیکشنری دو زبانه رایگان دانشجو

فرهنگ لغت دو زبانه دانشجو، فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی دارای بیش از ۵۰,۰۰۰ لغت انگلیسی و ۸۰,۰۰۰ لغت فارسی می باشد.

این دیکشنری دو زبانه از قابلیت تلفظ کلمات نیز دارد!و هم چنین هیچ نیازی به نصب و تنظیمات خاص دیگری ندارد و به راحتی قابل استفاده کاربران می باشد.یک مزیت مهم این دیکشنری حجم پایین و سرعت نصب و لغات بالای آن است که به راحتی می توان آن را مورد استفاده قرار داد .این دیکشنری قابل نصب در همه سیستم عامل های ویندوزی می باشد .

دانلود دیکشنری رایگان lingoes

دیکشنری Lingoes دیکشنری لینگوس بیش از ۸۰ زبان مختلف از جمله فارسی را پشتیبانی می کند و بر خلاف اکثر مترجم های قدرتمند ، کاملا رایگان می باشد . نرم افزار دیکشنری Lingoes مانند بابیلون ، دارای دیتابیس قوی از دیگر دیکشنری ها می باشد و علاوه بر کلمات قابلیت ترجمه ی کامل متون و تلفظ آن ها را نیز دارد . همچنین دیکشنری Lingoes این امکان را به شما می دهد که تنها با بردن موس روی متن و انتخاب کلید میانبر ، خود نرم افزار عملیات ترجمه را انجام دهد .

در دیکشنری Lingoes وجود برنامه های جانبی با نام Appendix مانند : جدول تناوبی مندلیف ، ماشین حساب مهندسی ، تبدیل ارز کشورهای مختلف به یکدیگر، تبدیل واحد های مختلف اندازه گیری به یکدیگر، محیط دیکشنری لینگوس را بسیار متفاوت و جالب ساخته است ، از این رو به شما کاربران عزیز یاس دانلود پیشنهاد می کنیم دانلود دیکشنری Lingoes لینگوس با تمام دیکشنری های تخصصی فارسی را به صورت رایگان از دست ندهید تا بوسیله ی آن ، مترجمی همیشگی و قدرتمند را در رایانه ی خود داشته باشید .

برخی ویژگی های دیکشنری Lingoes :

–  ترجمه ی متن های انتخاب شده و تلفظ آنها
–  ترجمه ی کامل متنون عمومی
–  اتصال به لغتنامه های آنلاین و ویکیپدیا
–  مدیریت باز واژه نامه ها
–  ترجمه ی هر کلمه ایی تنها با فشردن کلید های میانبر
–  قابل اجرا بر روی اکثر نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ۷
–  پشتیبانی از ۸۰ زبان زنده ی دنیا ، از جمله زبان فارسی

به همراه

 • فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی پیشرفته
 •  دانلود دیکشنری لانگمن
 • فرهنگ لغت عمومی فارسی به انگلیسی

دانلود دیکشنری رایگان برای اندروید :

دانلود دیکشنری دو زبانه رایگان اندروید سپنتا

قابل نصب بر روی گوشی های دارای سیستم عامل ۲٫۲ و بالاتر
قابلت ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی بدون نیاز به اینترنت
فرهنگ لغت با حدود ۱۰۰۰۰۰ کلمه
قابلیت تلفظ لغات

دانلود دیکشنری رایگان اندروید آکسفورد

مرجع لغات این دیکشنری، دیکشنری انگلیسی به انگلیسی آکسفورد، نسخه Advanced Learner’s میباشد.

این دیکشنری شامل بیش ۱۰۰٫۰۰۰ لغت با توضیحات کافی است و هر لغت دارای چند مثال و جمله است.

 • بیش از ۵ میلیون جمله و مثال برای درک بهتر معانی لغات
 • لغات هایی که دارای چند معنی اند، برای هر معنی توضیحات و جملات متفاوتی آورده شده است
 • کاربرد های یک لغت به عنوان اسم ، فعل و حرف بطور کامل شرح داده شده است
 • ویژگی های طلایی این دیکشنری که آن را نسبت به سایر دیکشنری ها متمایز میکند:
 • دارای قابلیت تلفظ بدون نیاز به اینترنت
 • امکان جست و جو
 • امکان قرار دادن لغات در لیست علاقه مندی ها
 • داشتن تاریخچه
 • داشتن مثال و جملات جهت درک بهتر معنی
 • داشتن مثال و جملات عامیانه و غیر رسمی
 • مشخص کردن نوع لغت (اسم، فعل و …)
 • مشخص کردن هم معنی و هم خانواده
 • لغات prefix و…
 • داشتن ۲ نوع لهجه انگلیسی و بریتانیایی

منابع:

سایت استاد شعبان علی

سایت چطور

سایت زبان شناس

سایت بیتوته

سایت دکتر زبان

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.