Home / بهبود زندگی / بی حوصلگی

بی حوصلگی

بی حوصلگی

برای حفظ انگیزه و دست یابی به اشتیاق بالا باید روی وظایفی تلاش کنیم که میزان دشواری شان قابل مدیریت باشد.

مغز انسان چالش را دوست دارد اما چالشی که میزان آن معقول باشد.اگر تنیس دوست دارید و قرار باشد یک مسابقه جدی با یک کودک چهارساله برگزار کنید به سرعت حوصله تان سر می رود این مسابقه خیلی آسان است از آن سو اگر با یک تنیسور حرفه ایی مثل راچر فدرر بازی کنید انگیزه خود را به سرعت از دست می دهید.

قانون طلایی : انسان ها بیشترین انگیزه را وقتی تجربه می کنند که بر روی وظایف متناسب با توانمندی های کنونی شان کار کند، نه خیلی دشوار و نه خیلی ساده ،بلکه متناسب

وقتی یک عادت جدید را شروع می کنید باید رفتارتان را در آسان ترین حد ممکن نگاه دارید تا حتی در شرایط غیر ایده آل نیز بتوانید به آن عادت پایبند بمانید.اما وقتی آن عادت جا افتاد باید بتوانید پیشرفت خود را با گام های کوچک ادامه دهید.همین بهبود های کوچک و چالش های جدید شما را دلگرم می کند.

بسیاری از ما وقتی انگیزه خود را از دست می دهیم افسرده می شویم زیرا فکر می کنیم افراد موفق دارای منبع بیکرانی از شور و عشق هستند اما در حقیقت افراد موفق هم مانند سایر افراد با بی انگیزگی مواجه می شوند اما آن ها ادامه می دهند.

بالاترین تهدید برای موفقیت نه شکست بلکه (( بی حوصلگی)) است.

اگر بتوانید یک عادت را شروع کنید و به آن پایبند بمانید روز هایی خواهد رسید که دوست دارید آن عادت را کنار بگذارید وقتی یک کسب و کار را شروع می کنید روز هایی می رسد که دوست ندارید آن را ادامه بدهید .وقتی در باشگاه هستید دوست ندارید برخی ست ها را تمام کنید.وقتی موقع نوشتن می رسد روز هایی می رسد که دوست ندارید تایپ کنید.

فرق حرفه ایی ها و آماتور ها در این است که حرفه ایی ها آنچه آزار دهنده و دردناک است را پشت سر می گذارند.حرفه ایی ها به برنامه پایبند می مانند اما آماتور های می گذارند زندگی در کارشان دخالت کند.حرفه ایی ها حتی در شرایطی که حوصله درست و حسابی ندارند ، اقدام می کنند شاید از این اقدام لذت نبرند ، اما بالاخره راهی را برای ادامه روندشان می یابند.

وقتی انگیزه وجود داشته باشد هر کسی می تواند به سختی تلاش کند .این توانایی پیشبرد کار در زمان بی حوصلگی است که تفاوت ها را رقم می زند.

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.