Home / بهبود زندگی / نقش عادات روزانه در موفقیت

نقش عادات روزانه در موفقیت

قانون اجماع سود های حاشیه ایی: اگر هریک از اجزای  یک کار  را جدا کنیم و هریک را تنها ۱ درصد بهبود بدهیم پس از سر هم بندی این اجزا به سود قابل توجهی دست خواهید یافت.

اثر مرکب

غالبا خود را قانع می کنیم که موفقیت های بزرگ به اقدام بزرگ نیاز دارد چه هدفمان کاهش وزن ،ساختن ساختمان ، نوشتن کتاب ،بردن مسابقه و چه دست یابی به هر هدف دیگر باشد.روی خودمان فشار می آوریم تا تغییرات مثبت بسیار بزرگی را ایجاد کنیم تا همگان در رابطه با ما صحبت کنند.

اما در این میان بهبود های ۱ درصدی به چشم نمی آیند.اگر به مدت یکسال هر روز ۱ درصد بهتر شوید ، در انتهای کار ۳۷ برابر بهتر خواهید شد و بالعکس اگر هر روز ۱ درصد بدتر شوید در نهایت به ۰ نزدیک خواهید شد.یک تغییر کوچک در عادات روزانه شما ، شاید در آن لحظه چندان جلب توجه نکند اما تاثیری که در طی سال ها می گذارد می تواند بزرگ باشد.

موفقیت محصول عادات روزانه شماست نه تحولاتی که یکباره رخ می دهند.

مهم نیست هم اکنون چقدر موفق یا ناموفق هستید اگر یک میلونر هستید اما بیش از درآمد ماهیانه خود خرج می کنید پس در مسیر بدی قرار دارید.اگر عادت هزینه کردنتان تغییری نکند عاقبت خوشی نخواهید داشت .بالعکس اگر یک ورشکسته هستید اما هر روز مقدار اندکی پس انداز می کنید، در حال طی مسیر به سمت آزادی مالی هستید.

اگر دوست دارید عاقبت زندگی خود را پیش بینی کنید کافی است عادات روزمره خود را بررسی کنید.زمان مرز میان موفقیت و شکست را آشکار می کند.زمان آن چه را به آن بدهید چند برابر می کند.عادت های بد کاری می کند که زمان دشمن شما بشود  اما با عادات خوب زمان متحد شما می شود.

در مراحل اولیه و میانی هر عادتی غالبا دره های نا امیدی وجود دارد .انتظار دارید پیشرفت تان خطی باشد اما عملا هر چه تلاش می کنید پیشرفت خاصی را مشاهده نمی کنید.وقتی می بینید تلاش هایتان ثمره خود را در طی چند روز ، چند هفته و یا ماه اول نشان نمی دهد نا امید می شوید.حس می کنید قرار نیست به جایی برسید اما باید بدانید قدرت مند ترین نتایج خود را با تاخیر نشان می دهند.

یک تکه یخ را تصور کنید که در دمای منفی چهار درجه است ، محیط را گرم می کنیم تا دما به صفر درجه برسد،در این بازه چهار درجه ایی هیچ اتفاقی برای یخ نمی افتد اما کافی است محیط را یک درجه گرم تر کنیم تا به دمای یک درجه برسد ،آن گاه یخ شروع به ذوب شدن می کند.در حقیقت در دمای منفی چهار تا صفر درجه، تلاش شما تلف نمی شود بلکه ذخیره می شود.

غالبا انتظار داریم پیشرفت ما خطی باشد اما در واقعیت نتایج تلاش ها غالبا با تاخیر ظاهر می شود .شاید ماه ها یا سال ها طول بکشد تا ارزش واقعی کارهایی که پیشتر انجام داده ایم ظاهر بشود این شرایط می تواند به دره های ناامیدی ختم شود که در آن افراد پس از هفته ها یا ماه ها سخت کوشی بدون دریافت نتایج دل زده می شوند .اما این کار تلف نمی شود بلکه ذخیره خواهد شد.تنها آینده است که ارزش کامل کارهای فعلی شما را افشا می کند.

نمودار عادت ها

شکستن کامل یک عادت بد مثل ریشه کن کردن یک بلوط قدیمی و قدرتمند در درون خودمان است و ایجاد یک عادت خوب مثل این می ماند که هر روز از سال را به کاشت یک گل کوچک و ظریف بگذرانید.

تفاوت سیستم ها با اهداف

اهداف به نتایجی مربوط می شود که خواهان دستیابی به آنها هستید اما سیستم ها همان پروسه هایی هستند که به این نتایج منجر می شوند.تنها راه برای پیروزی واقعی بهبود هر روزه است.اگر می خواهید نتایج بهتری بگیرید ،تعیین اهداف را فراموش کنید به جای آن روی سیستم تمرکز کنید.

تنها راه برای پیروزی واقعی بهبود هر روزه است.

به جای مقصود و محصول عاشق پروسه و مسیر شوید ، لزومی ندارد منتظر کسب نتیجه برای خوشحال شدن بمانید ، هر بار که سیستم شما اجرایی می شود خوشحال شوید.

معرفی احسان نصیری

مهندس احسان نصیری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.او متخصص آموزش بازاریابی و فروش به صورت کاملا کاربردی است.علایق او بازاریابی ،فروش ، بازاریابی و فروش تلفنی و مدیریت ارتباط با مشتریان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.